Ne gyógyítsuk a betegségeket, hanem előzzük meg!

folder_openHírek

Az egészség világnapján, április 07.-én előadást tartottunk a Telegdi Kata Szakiskola és Szakközépiskola nyíregyházi telephelyén „Egészségfejlesztési ismeretek” címmel! A diákok figyelmét elsősorban arra irányítottuk, hogy milyen tényezők befolyásolják szervezetünk egészségét. A WHO szerint: az egészség annak a foka, amennyire az egyének és közösségek képesek önmaguk kiteljesítésére és szükségleteik kielégítésére, valamint megbirkózni a környezet kihívásaival, és megfelelő egyensúlyt alakítanak ki.

Az egészségünket alakító tényezők közül néhányat, mint a genetikai adottságok, környezeti hatások, az egészségügyi ellátás színvonala, egyén szintjén, igaz nem tudjuk hatékonyan befolyásolni, de azt, ami a legnagyobb mértékben felelős egészségünkért: az életmódunkat, azt szinte teljes mértékben mi irányíthatjuk. A tanulókat arra ösztönöztük, hogy igyekezzenek a már kialakult egészségtelen szokásaikat egészségesekre cserélni, melyet leginkább a személyes beállítódásukkal és viselkedésük megváltoztatásával tudnak elérni. Hangsúlyoztuk azt is, hogy az egészséges életmódhoz vezető úton mindenképpen az első lépés az, hogy ismerjük saját helyzetünket, lehetőségeinket! Ehhez mérten kell elérendő céljainkat meghatározni és eltervezni a megvalósítandó feladatokat egészségünk megőrzése és fejlesztése érdekében. Az előadáson kiemeltük azt is, hogy mennyire fontos az egészség leromlásának megakadályozása, az életminőség pozitív irányba történő előmozdítása. Bemutattuk a tanulóknak azokat a tényezőket is, melyek összességében az egyén tevékenységén túlmenően hatást gyakorolnak az egészségünkre.

Összegzésképpen elmondhatjuk: Az egészséget legnagyobb mértékben befolyásoló tényező az életmód. A megfelelő életmód kialakításában az egyénre hárul a legnagyobb felelősség. Ép testben, ép lélek és fordítva, így a lelkünk és testünk kölcsönösen hatnak egymásra. A megfelelő testi és lelki egészség nem csak saját magunknak jó, hanem a környezetünkre is jó hatással van. Megfelelő példamutatással másokat is egészségesebb életre sarkallhatunk.
„Semmi sem rombolhatja annyira az ember testét, mint a tartós tétlenség!” / Arisztotelész /

A program a TÁMOP-3.1.4-12/2-2012-1133 azonosítószámú pályázat keretében valósult meg.
Laskay Éva, szaktanár

Szent Bazil Középiskola Ne gyógyítsuk a betegségeket, hanem előzzük meg! Hírek

Szent Bazil Középiskola Ne gyógyítsuk a betegségeket, hanem előzzük meg! Hírek

Menü